Tahran parsiyel nakliyetahran haritaTahran, İran islam devletinin başkenti olmak ile birlikte yıllarca en önemli kültür başkentleri arasında yer almıştır. İpek yolu üzerinde bulunduğu için bir çok şair ve düşünür bu topraklarda doğup büyümüştür. İran günümüz döneminde ise gene Dünyanın sayılı devletleri arasında yer almaktadır. Özellikle ekonomisinin temel taşı olan petrol satışı sayesinde ciddi kazancı olan ülkeler arasında yer almaktadır ancak bu kazancın halka düşen kısmı ise tartışılır.
Hali hazırda A.B.D ve Avrupa birliğinin uyguladığı yaptırımlar nedeni ile İran ekonomisi bu günlerde çok zor durumdadır. Alım gücünün yok diyecek kadar az olduğu bu günlerde İran da büyük devalasyon olmuş ve Amerikan doları İran tümeni karşısında değer kazanmıştır.
Ancak, ümit ediyoruz ki İran en kısa sürede ekonomisini toparlayacak ve ülkemizden alımlarına devam edecektir. Çünkü, İran’ın başkenti olan Tahran için yıllar boyu Türkiye den ihracat yapılmıştır ve İran en ciddi ihracat yaptığımız ülkeler arasında yerini hep korumuştur.

Yorumlar

Firma bilgilerimiz


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz