Lashing nedir ve yararları nelerdirGemi lashingLashing türkçe bir kelime olmamak ile beraber, türkçe karşılığı bağlama yahut sabitlemedir. Yani ana taşıyıcıya yahut taşıyıcı kaba yüklenen mamüllerin sarsılmaması ve devrilmemesi için yapılan işlemdir. Burada saatlerce lashing ve yararları hakkında sizler için yazabiliriz lakin bilinmesi elzem olan en belirgin yararı ürünlerin varış noktasına sağ salim gitmesini sağlamak için yapılan hizmet diye tanımlamak olacaktır. Peki bu sağ salim gitmeyi sadece lashing mi bize garanti edecek diye sorgularsak ise tabii ki alacağımız cevap hayır olacaktır ! Çünkü lashing esnasında kullanılan ekipmanların sağlamlığı ve sizin sevk edeceğiniz ürünler için ne kadar dayanıklı oldukları gerçeğini de göz ardı etmememiz gerekecektir. Konteyner lashing işlemini yahut Gemi lashing işlemini yapacak firmaların ne kadar güvenilir olduğu ve sizin malzemelerinizi ne kadar tanıdıkları çok önemlidir. Her önüne gelene yaptırılacak bir işlem olmayan yük sabitleme işlemi genellikle kendini kanıtlamış kurumsal firmalara yaptırılmalıdır. Bu konuda sizler ABK Denizcilik, Yük Sabitleme ve Liman Hizm.Tic.Ltd.Şti isimli firmayı önerebiliriz. Kendileri işlerini ciddiyet içerisinde yapmak ile beraber iş için sloganları ; Sizin ile ve güvenle diye bilinmektedir. Bugünün ticari karına yarınlarını değişmeyen bu insanlar ile yapacağınız işlerde memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Özellikle güverte üstüne yüklenen kargolar gemi ambarına sığmayan ağır tonajlı ürünler olup, bu tür yüklerde sabitleme hizmetlerinin özenli yapılması gerekir. Lashing ekibinin özel bilgi ve tecrübeli olması gereken güverte üstü lashing profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Ağır tonajlı ve güverte üzerindeki yüklerin muhakkak uzmanlar tarafından sabitlenmesi ve oluşabilecek herhangi bir sorunda yüklerin zarar görmeden adreslerine ulaştırılması önemlidir.

Gemi taşımacılığında taşınacak yük ne olursa olsun yük sabitlemenin özel bilgi ve tecrübe sahibi görevli personel tarafından yapılması gerekir. Doğru malzemelerle yapılacak yük sabitleme ile yükleriniz her daim adresine doğru zamanda ve hasarsız şekilde teslim edilir. Daha fazla bilgi almak için  www.abk.com.tr internet sitemizden tüm lashing hizmetleri hakkında inceleyebilir ve yüklerinizin hasarsız ve güvenli şekilde taşınması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Firma bilgilerimiz


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz