İran’a uygulanan yaptırımlar için ABD atağa kalktıamerikan başkanıDaha önce bir çok kez Amerika Birleşik Devletleri tarafından İran’a uygulanan ambargolardan ve bu ambargoların genişletilmesinden sizlere bahsetmiştik. Bu gün sabah ise ajanslara yeni bir haber daha ulaştı, geçen yaz ABD kongresinden geçen ve başkan tarafından onaylanan yeni yaptırımların uygulanması için Amerika kolları sıvadı. Hali hazırda gelecek ay seçimlerin olacağı Amerika da böyle bir kararın alınmasında tek bir amaç bekleniyor ki oda Obama’nın oy potansiyelini genişletmesi. Sizler için Anadolu Ajansının derlediği haberi aktarıyoruz. Haber Ajans dan alınmıştır ; ABD Başkanı Barack Obama, İran’a yönelik yaptırımların sertleştirilmesini içeren bir kararname yayımladı.Kararname, geçen yaz Kongre’den geçen ve Obama’nın imzaladığı yeni İran yaptırımları yasasının uygulamaya geçirilmesini öngörüyor. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Tommy Vietor, yazılı açıklamasında, ABD yönetiminin attığı adımların, İran’ın ekonomisi üzerinde ”eşi benzeri görülmemiş” bir baskı yarattığını belirtti.

İran’ın, nükleer programı konusunda uluslararası yükümlülüklerine uymak zorunda olduğunu vurgulayan Vietor, ”İran hükümeti karşı gelmeye devam ettiği takdirde, ABD ve ortaklarının yaptırımları sertleştirmeye devam edeceğinden hiç kimsenin şüphe duymaması gerektiğini” vurguladı.

Kongre’nin Ağustos’ta onayladığı yasa, İran’a yaptırımların, İran hükümetine petrol ve petro kimya ürünlerini geliştirmesi ve nakliyatında yardım eden birey ve şirketleri de içine alacak şekilde genişletilmesini içeriyor. Yasal boşlukları kapatan ve cezaları artıran yasa, İran’ın petrol ürünleri sektöründe çalışan ya da İran’ın petrol ve doğalgaz sektörüne malzeme, hizmet, altyapı, sigorta veya teknoloji yardımı sağlayanları hedef alıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Firma bilgilerimiz


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz