Bekleme ücreti ve serbest süreDeğerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz, bildiğiniz üzere araç tahsislerinde devamlı olarak bahsettiğimiz serbest süreler ve serbest sürelerin aşımı halinde uygulanacak günlük bekleme ücretleri vardır. Peki nedir bu serbest süre ve bekleme ücreti ?
Nakliye anlaşmasına müteakip firmanız adına tahsis edilen ve adresinize sevk edilen aracın yüklenmesi ile ilgili tasarruf hakkı size yani firmanıza aittir. Ancak, nakliye sözleşmesinde yükleme için serbest süre 24 saat olarak belirtilmiş olacaktır ki bu şu demektir. Araç fabrika sahanıza varış yapması ile beraber 24 saat içerisinde yüklenmelidir. Aksi halde 24 saati takip eden her gün için bekleme ücreti talep edilir. Bekleme ücreti firmaların kendi iç kararları ile belirlenir. Bir çok firma günlük bekleme ücreti için 200 USD talep etmektedir.
Peki bu bekleme ücreti ithalat gümrüğünde nasıl olur derseniz, bildiğiniz üzere ithalat gümrüklemesinde işlemler biraz uzun sürmektedir. Bu nedenle ithalat işlemlerinde serbest bekleme süresi 48 saat olarak tahsis edilmektedir. Eğer bu süre içerisinde işlemleri tamamlayamazsanız takip eden günler için gene bekleme ücreti talep edilir.

Yorumlar

Firma bilgilerimiz


BAYKA LOJİSTİK
Adres : Osman Yılmaz Mah, 649.Sokak
No:8, Kat:4,
Gebze/KOCAELİ
Tel :
Mobil :
Fax :
E-mail :
İlgili ülkeye hizmet vermemekteyiz.

Fotoğraf Galerimiz